anasayfa.gif
Vali Yardımcısı Yüksel, OKA Ofisini Ziyaret Etti. 01/02/2020

Vali Yardımcısı Yüksel, OKA Ofisini Ziyaret Etti.

Vali Yardımcısı Recep Yüksel, OKA-Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Çorum Yatırım Destek Ofisini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
OKA Çorum İl Koordinatörü Özden Özgür Yalçın tarafından sunulan brifingde 2019 yılı çalışmaları anlatıldı ve 2020 yılında yapılması planlanan program ve hedefler hakkında bilgi verildi. Ajans Uzmanları Musa Erdal, B.Emre Ünal ve Tuğba Purtul tarafından OKA’ nın 2020 yılı planlı faaliyetleri detaylı anlatıldı, “Sonuç Odaklı Programlar” hakkında bilgiler sunuldu. 2020 yılı Sonuç Odaklı Programlarından,

  • Sağlık Endüstrisinin Geliştirilmesi,
  • Kültür ve Turizmi Ekseninde Şehirlerin Markalaşması,
  • Katma Değerli İhracatın Artırılması, konuları dışında, yerel kalkınma fırsatları ile ilgili görüş ve projeler hakkında bilgi verildi.

Vali Yardımcısı Recep Yüksel yaptığı değerlendirmede, OKA’ nın TR-83 Bölgesi ve Çorum’ un gelişmesinde önemli payının olduğu belirtti.
Kurumlar arası işbirliğine vurgu yapan vali yardımcısı Yüksel, KOBİ’ lere yönelik ihracat başta olmak üzere kurumsal yapılanma, verimlilik, kalite ve insan kaynaklarının geliştirilmesinin öneminde değindi. Ülkemizin makro plan ve hedeflere erişme noktasında Çorum’ un katkı yapmasını önemsediğini dile getiren Vali Yardımcısı, kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri ile birlikte ortak projeler geliştirilmesi talimatını verdi.

Facebook Yorumları