anasayfa.gif
Sofralarımız Birleştirici Unsur 22/02/2018

Sofralarımız Birleştirici Unsur

Sofralarımız Birleştirici Unsur

Taşkapon, Dernekler kanununa göre kurulmuş, 7 bölge 20 federasyon, federasyonlara bağlı 60 vilayette 60 dernek bağlı olan Türkiye ve dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşudur.

 Konfederasyonumuzun 3 ana unsuru vardır, kendi mutfağımız kendi değerlerimiz kendi insanımızla farkındalık oluşturup bunun değerini artırmak, global manada Türk mutfağını hak ettiği yere getirmek en büyük misyonumuzdur.

Ben burada çok önemli bir konuya değinmek istiyorum, gastronomi ,yani mutfak yemek kültürü bizim insanlarımızı, toplumlarımızı, ailemizi birleştiren yemektir. Örnek vermek gerekirse hepimizin ailesi var sofralarımızda bir araya geldiğimiz sohbet ettiğimiz birleştirici unsur, Türk mutfağına sahip çıkmak milli değerlerimize ve aynı zamanda sofra kültürümüze sahip çıkmak toplumun en küçük yapısı olan aile bizim için çok büyük önem taşıyor.

 Bizler Türkiye'nin beyaz ceketlileri olarak  ülkemizde kendi alanımızda gastronomiyi kullanarak ülkemize ve devletimizin her zaman yanındayız.

Çorum Ulusal Aşçılar ve Pastacılar yarışmasının 3. ayağıdır. Birinci ayağı Geçtiğimiz sene Yozgat'ta Yapılmış, Ekim ayında Çanakkale'de Yapıldı, Çorumdan sonra 4. Ayağı 17-18 martta Afyonda gerçekleşecek ve Finale kalan Liseler, Üniversiteler 12 - 15 Nisanda İstanbul'da Ares Fuarcılığın düzenlediği IBATECH 2018 de  büyük finalde ilk üçe girenler yarışacaktır. Bundan sonrada iller ve bölgeler bazında bu yarışmalar devam edecektir. dedi

Facebook Yorumları