anasayfa.gif
Pentax K5 II Fotoğraf Makinesi Satışa Sunuldu 07/06/2013

Pentax K5 II Fotoğraf Makinesi Satışa Sunuldu

Pentax K5 II ile profesyonel makine tanımı yeniden yapılıyor.

K serisinin amiral gemisi modeli olarak K-5 II, çeşitli çekim koşulları ve fotografik gereksinimleri karşılayabilmek için yeni geliştirilen, daha geniş pozlama alanında çalışan AF sensörü başta olmak üzere birçok gelişmiş fonksiyona ve kullanıcı dostu özelliğe sahip.

K-5 II, yeni geliştirilmiş, yüksek hassasiyete sahip SAFOX X AFmodülüne sahip. Işığın zayıf olduğu durumlarda muhteşem performans sergileyen yüksek hassasiyetli AF sensörü sayesinde yeni modül, geniş bir pozlama alanında çalışan AF (-3 EV +18 EV arası) sunuyor. SAFOX X, F5.6’ya ek olarak F2.8 seviyesine dayanan ışık akısında çalışabiliyor. Bu, çok hızlı objektifler kullanırken AF doğruluğunu ciddi miktarda arttırıyor. Güncellenmiş bir AF algoritmasıyla birlikte, önceden belirlenmiş noktadan uzaklaşsa bile komşu odaklama sensörlerinin topladığı uzaklık verilerini değerlendirerek nesneyi otomatik olarak izleyen seçili alan genişletme fonksiyonu gibi kullanışlı özellikleri de içeren olağanüstü bir AF performansı sunuyor.

K-5 II, yaklaşık 921.000 noktalı, 3.0” geniş ve hava boşluksuz LCD ekran ile donatılmış. LCD ekran ve (anti-parlama filmi ile kaplı) ön campanel arasında kalan benzersiz reçine tabaka, ışığın yansımasını ve dağılmasını önleyerek hayalet görüntülerin oluşmasını engeller ve parlaklık kaybını büyük ölçüde azaltıyor. Sertleştirilmiş camdan yapılan ön panel, çizilmelere ve aşınmaya karşı dayanıklı.

23,7 mm x 15,7 mm boyutlarındaki büyük sensörü ve 16,28 etkin mega pikseli ile K-5 II’nin son teknoloji CMOS görüntü sensörü, yüksek hızda görüntü verisi okumayı garanti ediyor. Yüksek performanslı görüntü sensörü ile güvenilir PRIME (PENTAX Real Image Engine) II görüntü motorunu bir araya getiren K-5 II, standart ayarlarda ISO 100’den ISO12800’e veya özel ayarla genişletildiğinde ISO 80’den ISO 51200’e varan geniş bir hassasiyet alanına sahip. Tüm bu özellikleriyle K-5 II, dijital gürültü içermeyen süper-yüksek çözünürlüklü ve zengin tonlamalı dijital görüntüler sunuyor.

Facebook Yorumları