anasayfa.gif
Ölü ve yaralı sayısı artıyor! Türkiye yardım gönde 13/11/2017

Ölü ve yaralı sayısı artıyor! Türkiye yardım gönde

ÖLÜ VE YARALI SAYISI KORKUTUYOR: 328 ÖLÜ, 1700 YARALI!

Irak - İran sınırında, merkez üssü Süleymaniye ve Halepçe şehirlerinin kesişme noktası olan bölgede şiddetli bir deprem meydana geldi. Büyüklüğü 7.3 olarak açıklanan depremde nedeniyle hem İran'dan hem de Irak'tan can kaybı haberleri geliyor.

ÖLÜ VE YARALI SAYISI KORKUTUYOR: 328 ÖLÜ, 1700 YARALI!

İran'da ise Kirmanşah eyaletine bağlı kentlerde yaşamını yitirenlerin sayısı 328'e çıktı, 1700'den fazla yaralı var. Çok sayıda kişinin de enkaz 

altında olduğu bildiriliyor. Deprem, Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde birçok şehir ile birlikte İran, Suriye, Kuveyt, Azerbaycan ve Birleşik Arap Emirlikleri ülkelerinde de hissedildi. Irak'taki 7,3 büyüklüğündeki depremin ardından AFAD koordinasyonuyla arama kurtarma ve medikal müdahale birimlerinden oluşturulan ekip, askeri kargo uçağıyla Ankara'dan Irak'ın Süleymaniye kentine hareket etti. Depremin vurduğu İran'ın Kırmaşan bölgesinde 70 bin kişinin evini terk ettiği belirtiliyor.

TÜRK ARAMA KURTARMA EKİPLERİ YARDIMA GİTTİ

Türk arama kurtarma ekibi, askeri kargo uçağıyla Ankara'dan Irak'ın Süleymaniye kentine hareket etti. AFAD'ın koordine ettiği ekipte doktorlar da bulunuyor.

BAŞBAKAN YILDIRIM: İLK YARDIM KONVOYU YOLA ÇIKTI

"Türkiye'nin bütün varlığıyla depremzede kardeşlerinin yanında olduğunu bilmelerini istiyoruz. Deprem acısını yaşayan kardeş Irak halkının ihtiyaç duyacağı tıbbi ve gıda yardımı başta olmak üzere bütün talepleri için Türkiye harekete geçmiş, ilk yardım konvoyunu yola çıkarmıştır. Allah'tan dileğimiz daha fazla can kayıplarının yaşanmamasıdır. Bu büyük acıyı yaşayan kardeş Irak halkına ve yönetimine ve Kuzey Irak yönetimine derin üzüntülerimizi ve geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz."

Facebook Yorumları