Durmadan, Yorulmadan Hayırda Yarışıyorlar. 01/05/2020

Durmadan, Yorulmadan Hayırda Yarışıyorlar.

Koronavirüsle mücadele ile başlayan ve Ramazan ayının girmesi ile birlikte yardımlarını artırarak devam eden Dünya Çorum’lu dernekler federasyonu her gün yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaşıyor.

Dünya  Çorum’lu  Dernekler  Federasyonu  Başkanı  Metin Akkuş, Çorum’lu Dernekler Federasyonu Başkan vekili Selami Topçu ve  Dünya Çorum’lu Dernekler Federasyonu Genel Başkan vekili Ercan Koşar ve  yönetim kurulu üyeleri ile birlikte yardımlarını hız kesmeden artırarak günlük 200’ün üzerinde ihtiyaç sahibi, işsiz kalan ve süreçte bir şekilde mağdur olmuş ailelere canla, Başla ulaşmaya çalışıyorlar.

 

Dünya  Çorum’lu  Dernekler  Federasyonu  Başkanı  Metin Akkuş, Koronavirüs  ile mücadelede zor günler geçirdiğimiz şu günlerde Mübarek Ramazan ayının da gelmesi  ile ihtiyaç sahibi yardıma ihtiyacı olan ailelerin artması ile birlikte “Veren El ile Alan Eli buluşturduklarını söyledi.

Başkan Metin Akkuş, Dünya  Çorum’lu  Dernekler  Federasyonu  Genel  Başkanlığı  ve  Yönetım  Kurulu  olarak  Ramazan ayı süresince Her gün düzenli olarak A101 market ,  BİM marketler zinciri ve Özkuruşlar marketler zincirinin hazırlamış olduğu hediye çeklerini  Federasyonumuzun işadamı, başkanları ve hayırseverler tarafından yapılan bağışlarla yardım çekleri  hazırlanarak Çorum’lu hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz. İhtiyaç sahiplerine elden kendilerine bire bir takdim ediyoruz. Yardım kolileri ve çeklerine maddi ve manevi yardımcı olan tüm derneklerimizden, başkanlarımızdan, iş adamlarımızdan tüm Çorum’lu hemşerilerimizden ” ALLAH RAZI OLSUN” dedi.

 

 

 

 

 

 

Dünya Çorumlu dernekler federasyonu Başkanı Metin Akkuş,  8 aylık bir geçmişimiz var,  bu süreçte Başta Çorum valimiz Mustafa Çiftçi olmak üzere 160 kişilik Yüksek istişare kurulumuzu oluşturduk. Dünya Çorumlu Dernekler Federasyonumuz Genel  Merkezi  İstanbul Ataşehir İçerenköy Mahallesi’nde 200 metrekarelik bir alanda 29. 09. 2019 tarihinde resmi olarak kuruldu.  Kuruluşumuzun  8 Aylık kısa ama etkili çalışma sürecinde 2 defa kan bağışında bulunduk.
Kadın Kolları başkanlığımızın düzenlemiş olduğu Dünya Kadınlar Günü aktivitesi ve Dünya Çorum’lu Dernekler Federasyonumuzun üyesi olan federasyonumuzun da Genel Başkan Yardımcısı olan Sayın Yılmaz kılcı başkanımız önderliğinde Çorum muhtarlar Derneğimize gönderilen Giyim ve hediye paketleri ile aktiviteleri devam etmektedir.  Federasyonumuzun tek amacı tüm Çorum’da ve Çorum dışında Yaşayan hemşehrilerimizin Birlik ve beraberliğini sağlamak, öğrencilerimize burs imkanı vermek, sosyal  aktivitelerimiz ile birlikte Çorum’un ve Çorum’da ve Çorum dışında yaşayan hemşehrilerimizin sesini en iyi şekilde Türkiye’ye ve Dünyaya duyurmaktır” dedi.
 

Facebook Yorumları