anasayfa.gif
Çorumlu Firmalar Yurtdışına Açılıyor. 05/03/2019

Çorumlu Firmalar Yurtdışına Açılıyor.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Çorum Yatırım Destek Ofisi (YDO)

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Çorum Yatırım Destek Ofisi (YDO) Yurtdışı Marka ve Pazar Araştırması Bilgilendirme Toplantısı düzenliyor.

OKA Çorum YDO tarafından 6 Mart 2019 tarihinde Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda düzenlenmesi planlanan etkinliğe Uluslararası Barolar Birliği Avrupa Eş Başkanı olan hemşerimiz Av. Sıdıka BAYSAL ve İtalya’dan Av. Gianmatteo NUNZIANTE ve Av. Francesco Vitali de BONDA katılacak. Dünya genelinde yaşanan ekonomik durgunluk nedeniyle yurtdışındaki pazarlara marka satın alımı, şirket birleşmeleri gibi yollarla girilmesinin daha da kolaylaştığı düşünülmektedir.
Söz konusu ekonomik durgunluğu ilimizin yararına çevirmek için yurtdışı Ticari Ataşeliklerimizle iletişime geçilmiş, İtalya’dan başlamak üzere bir Yurtdışı Marka ve Pazar Araştırması yapılmasına karar verilmiştir. Bu kapsamda hedef olarak belirlenen İtalya’da ortak arayan, satışta olan ve/veya konkordato ilan etmiş firmaların/markaların tespit edilmesi için çalışma başlatılmıştır.

Elde edilen bilgilerin Çorumlu firmalara tanıtılması, İtalya’da iş yapma ve İtalyan iş kültürü gibi konularda bilgilendirme sunumları gerçekleştirilmesi için 6 Mart 2019 tarihinde bir bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir. Bilgilendirme toplantısına yurtdışına açılmayı planlayan, şirket evlilikleri ve ortaklıklar ile marka devri gibi konularda bilgi sahibi olmak isteyen tüm iş insanları davet edilmektedir.

Facebook Yorumları