anasayfa.gif
8 Şehit Memleketlerinde Toprağa Verilecek 02/03/2018

8 Şehit Memleketlerinde Toprağa Verilecek

Şehit olan 8 askerin acı haberi ailelere verildi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Zeytin Dalı Harekatıkapsamında Afrin'de gerçekleştirilen operasyonlar sırasında 8 askerin şehit olduğu, 13 askerin yaralandığı bildirildi.

TSK’dan yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 1 Mart 2018 tarihinde Afrin’de icra edilen operasyonlar esnasında 8 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 13 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz." Dendi.

ACI HABER AİLELERE VERİLDİ

Şehit olan 8 askerin acı haberi ailelere verildi.

1-23 yaşındaki şehit Abdullah Taha Koç, 3 yıl önce astsubay olarak göreve başlamıştı. Afrin'deki operasyonda doğum gününden bir gün sonra şehit oldu. Şehit askerin acı haberi, Konya'daki yakınlarına askeri yetkililerce ulaştırıldı.

2-Uzman Çavuş Recep Çetin, evli ve bir çocuk babasıydı. Kızı henüz 1 buçuk aylıktı.
3- Uzman Çavuş Mustafa Ozan Gökçe'nin Hatay'da yakınlarına da şehit haberi askeri yetkililerce verildi.

4-Astsubay Uğur Palancı 28 yaşındaydı. Şehit haberi, İzmir'in Gaziemir ilçesindeki yakınlarına verildi.

5-24 yaşındaki Uzman Çavuş Arif Demirel, eylül ayında nişanlanmıştı. Ağustos ayında evlenmeyi planlıyordu. Şehidin Kastamonu'nun İnebolu ilçesindeki evine Türk bayrakları asıldı.

6-Uzman Onbaşı Rıdvan Çevik 26 yaşındaydı. Kısa süre önce nişanlanmıştı. Van'ın Erciş ilçesinde yaşayan yakınları acı haberler verildi.

7-Astsubay Çavuş Mehmet Dinek de evlilik hazırlığı yapıyordu. Şehidin Aydın'daki babaocağı Türk bayraklarıyla donatıldı.

8-Uzman Çavuş Burhan Açıkkol'un Isparta'da yaşayan ailesine acı haber ulaştı. 24 yaşındaki şehit ailesini en son geçen hafta çarşamba günü ziyaret etti, ardından Afrin'deki operasyona katıldı.

Afrin şehitleri bu gün memleketlerinde toprağa verilecek.

Facebook Yorumları