anasayfa.gif
"Anadolu'nun en büyük 500 şirketi" araştırması 30/09/2013

"Anadolu'nun en büyük 500 şirketi" araştırması

Anadolu'nun en büyük 500 şirketi araştırması sonuçları açıklandı.

Ekonomist Dergisi'nin her yıl Türkiye Ekonomi Bankası işbirliği ile gerçekleştirdiği Anadolu'nun en büyük 500 şirketi araştırması sonuçları açıklandı. Türkiye'nin üç büyük ili dışında kalan şirketlerin durumunu analiz eden araştırmada, kablo-bakır tel sektöründe faaliyet gösteren Er-Bakır ilk sırada yer alırken, Denizli'nin ana sektörlerinden tekstil başta olmak üzere 21 şirket de ilk 500 sıralamasına girdi.

Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, başta Er-Bakır firması olmak üzere listede yer bulan tüm Denizli firmalarını kutladıklarını belirtti.

Keçeci şunları söyledi:

"Tekstil sektörünün listede gerilemesiyle beraber, son üç yılda listede yer alan Denizlili firma sayısının azalması iyice yavaşlayan yatırımların göstergesi. İllerin performansına bakıldığında özellikle 2004'te uygulanmaya başlayan teşvik politikaları sonucunda Denizli'nin yatırım yoksunluğu, İstanbul Sanayi Odası 500 Büyük Firma çalışmasında olduğu gibi Anadolu 500 çalışmasına da doğrudan yansıyor. Denizli'yi karşılaştırdığımız diğer iller yatırım teşvik unsurlarından daha fazla yararlanıyor, daha fazla yatırım alıyor ve sonuç olarak listelerdeki firma sayılarını artırıyor."

 

Facebook Yorumları